TikTok, diğer birçok sosyal paylaşım sitesinin yaptığı gibi videoları kronolojik olarak yayınlamaz. Bunun yerine, kullanıcıya hangi videoların gösterileceğini belirlemek için bir algoritma kullanır, kullanıcının ilgi alanına beğenilerine ve o andaki izlediği video tiplerine göre video gösterimi yapar.

Örnek olarak, Tiktok Official hesabının gönderisine bir göz atalım. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, Official Tiktok hesabından yapılan paylaşım tarihinin “7-08” şeklinde olduğu ve bunu videonun 07.08.2021 tarihinde yayınlandığını görüyoruz(Resim 1) .  Sayfa kaynağına baktığımızda ,  timestamp (zaman damgası) ın  "createTime":"1625762680" olduğunu onun çevirisini epochconverter üzerinden yapıldığında ise Perşembe, 8 Temmuz 2021 19:44:40 GMT+03:00 olduğunu görüyoruz. (Resim 3) Videonun tam olarak hangi tarihte hangi saatte ve hangi saniyede yüklendiğini hatta hangi salisede yüklendiğini görebiliyoruz.

Resim 1

Resim 2

Resim 3

Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız aşağıda vereceğim site arama çubuğuna tiktok videosunun linkini (Resim 4 -5) yapıştırdığınızda otomatik olarak size videonun oluşturma tarih ve saatini verecektir.

https://dfir.blog/unfurl ” adresine giderek bir tiktok videosunun oluşturma zamanını verecektir. (Resim 6)

Resim 4
Resim 5